Jak čistit kšandy?

Vše o nákupu
 

Kšandy - co?

 

S námi si kšandu rozhodně neuříznete!

Jste už napnutí jak kšandy a říkáte si, o co tady jde? Pak vězte, že o kšandy!

Vzpomínáte si, jak jste jako malí nosili na kalhotách kšandy neboli šle? U malých dětí jsou kšandy považovány za běžnou součást oblečení, ale později je lidé většinou opouští a nahrazují páskem. Je to docela škoda, protože kšandy jsou nejen praktické, ale i mimořádně stylové. A navíc v poslední době zažívají velký BOOM.

Nepostradatelnou součástí oblečení se první kšandy staly už v 18. století, v tehdejší době se jednalo o jednoduché popruhy, které pánové schovávali pod košilí. Bývaly součástí spodního prádla a jako takové nesměly být vidět! Ještě dlouho trvalo, než mohly být odhaleny. Pravé kšandy vznikly v roce 1822 a jejich tvůrcem byl  Albert Thurston. Jeho kšandy se připínaly ke knoflíčkům na kalhotách. V roce 1894 se objevily kovové úchyty, známí „krokodýlci“.

Dnes máte na výběr, do módy se vrací i kšandy s tradičními koženými poutky pro připevnění ke kalhotám. Kšandy tak prošly dvěma sty lety téměř beze změny, zkrátka jsou tak dokonalé, že na nich není co vylepšovat, ani měnit. Dnes se nosí jak jako součást klasických obleků, tak v uvolněnější podobě jen ke košili. Oživit jimi můžete i neformální kalhoty, skvěle vypadají třeba k riflím. A to jsme ještě nezmínili módu spadlých šlí, které se jen tak volně houpají podél boků. Sice pak naprosto neplní svůj původní účel, ale jsou zkrátka trendy.
Kšandovým variacím se meze nekladou a jestli jste je ještě nezkusili, je na ně právě teď ten správný čas!


Proč si kšandy dopřát právě dnes?

      Jsou IN! Kšandy se objevují na světových přehlídkových molech a jsou dnes
    nezbytným doplňkem každého gentlemana.

      Jsou maximálně pohodlné a přitom vždy elegantní.

      Vyhnete se nenápadnému popotahování pásku, kšandy sedí dokonale celý den.

      V kšandách napřímíte záda a hrději vykročíte vpřed.

 
Vyzkoušejte Charlieho kšandy a dejte svému vzhledu nový rozměr!